Beauquesne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beauquesne
Komunë
Vendndodhja
Beauquesne is located in Franca
Beauquesne
Beauquesne
50°15′50″V 2°47′22″L / 50.2639°V 2.7894°L / 50.2639; 2.7894Koordinatat: 50°15′50″V 2°47′22″L / 50.2639°V 2.7894°L / 50.2639; 2.7894
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Picardie
Departamenti Somme
Qarku Arrondissement Amiens
Kantoni Doullens
Ndërbashkësia Communauté de communes du Doullennais
Kryetari François Durieux
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 20.04 km2
Lartësia 144 m (m.n.d.)
Popullsia 1342 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 80600
INSEE 80070


Beauquesne është një komunëFrancë. Beauquesne bën pjesë në departamentin Sommerajonit Picardie. Komuna ka një popullsi prej 1342 banorë dhe sipërfaqe 20.04 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]