Beaurepaire, Vendée

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beaurepaire
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Beaurepaire is located in Franca
Beaurepaire
Beaurepaire
50°03′43″V 3°47′44″L / 50.0619°V 3.7956°L / 50.0619; 3.7956Koordinatat: 50°03′43″V 3°47′44″L / 50.0619°V 3.7956°L / 50.0619; 3.7956
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Pays de la Loire
Departamenti Vendée
Qarku Arrondissement La Roche-sur-Yon
Kantoni Les Herbiers
Ndërbashkësia Pays des Herbiers
Kryetari Jean-Pierre Deniaud
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 24.19 km2
Popullsia 1986 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 85500
INSEE 85017


Beaurepaire është një komunëFrancë. Beaurepaire bën pjesë në departamentin Vendéerajonit Pays de la Loire. Komuna ka një popullsi prej 1986 banorë dhe sipërfaqe 24.19 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]