Beausse

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beausse
Komunë
Vendndodhja
Beausse is located in Franca
Beausse
Beausse
47°19′18″V 0°55′33″P / 47.321667°V 0.925833°P / 47.321667; -0.925833Koordinatat: 47°19′18″V 0°55′33″P / 47.321667°V 0.925833°P / 47.321667; -0.925833
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Pays de la Loire
Departamenti Maine-et-Loire
Qarku Arrondissement Cholet
Kantoni Saint-Florent-le-Vieil
Ndërbashkësia Mauges Communauté
Kryetari Rémi Albert
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.36 km2
Lartësia 163 m (m.n.d.)
Popullsia 389 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 49410
INSEE 49024


Beausse është një komunëFrancë. Beausse bën pjesë në departamentin Maine-et-Loirerajonit Pays de la Loire. Komuna ka një popullsi prej 389 banorë dhe sipërfaqe 5.36 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Beausse – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale