Beauval, Somme

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beauval
Komunë
noform
Pamje nga Beauval
Stema_figura
Vendndodhja
Beauval is located in Franca
Beauval
Beauval
44°51′29″V 4°54′26″L / 44.8581°V 4.9072°L / 44.8581; 4.9072Koordinatat: 44°51′29″V 4°54′26″L / 44.8581°V 4.9072°L / 44.8581; 4.9072
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Picardie
Departamenti Somme
Qarku Arrondissement Amiens
Kantoni Doullens
Ndërbashkësia Communauté de communes du Doullennais
Kryetari Pierre Lucas
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 22.56 km2
Lartësia 116 m (m.n.d.)
Popullsia 2155 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 80630
INSEE 80071


Beauval është një komunëFrancë. Beauval bën pjesë në departamentin Sommerajonit Picardie. Komuna ka një popullsi prej 2155 banorë dhe sipërfaqe 22.56 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]