Beauvau, Maine-et-Loire

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beauvau
Komunë
Vendndodhja
Beauvau is located in Franca
Beauvau
Beauvau
44°08′40″V 6°35′32″L / 44.1444°V 6.5922°L / 44.1444; 6.5922Koordinatat: 44°08′40″V 6°35′32″L / 44.1444°V 6.5922°L / 44.1444; 6.5922
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Pays de la Loire
Departamenti Maine-et-Loire
Qarku Arrondissement Angers
Kantoni Seiches-sur-le-Loir
Ndërbashkësia Loir
Kryetari Henri Monnier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.98 km2
Lartësia 83 m (m.n.d.)
Popullsia 251 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 49140
INSEE 49025


Beauvau është një komunëFrancë. Beauvau bën pjesë në departamentin Maine-et-Loirerajonit Pays de la Loire. Komuna ka një popullsi prej 251 banorë dhe sipërfaqe 7.98 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]