Beauvilliers, Loir-et-Cher

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beauvilliers
Komunë
Vendndodhja
Beauvilliers is located in Franca
Beauvilliers
Beauvilliers
48°35′53″V 1°30′12″P / 48.5981°V 1.5033°P / 48.5981; -1.5033Koordinatat: 48°35′53″V 1°30′12″P / 48.5981°V 1.5033°P / 48.5981; -1.5033
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Centre
Departamenti Loir-et-Cher
Qarku Arrondissement Blois
Kantoni Marchenoir
Ndërbashkësia Beauce et Forêt
Kryetari Joseph d'Orso
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8 km2
Lartësia 135 m (m.n.d.)
Popullsia 60 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 41290
INSEE 41015


Beauvilliers është një komunëFrancë. Beauvilliers bën pjesë në departamentin Loir-et-Cherrajonit Centre. Komuna ka një popullsi prej 60 banorë dhe sipërfaqe 8 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]