Beauvoir-sur-Mer

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beauvoir-sur-Mer
Komunë
noform
Pamje nga Beauvoir-sur-Mer
Stema_figura
Vendndodhja
Beauvoir-sur-Mer is located in Franca
Beauvoir-sur-Mer
Beauvoir-sur-Mer
50°22′32″V 2°14′06″L / 50.3756°V 2.235°L / 50.3756; 2.235Koordinatat: 50°22′32″V 2°14′06″L / 50.3756°V 2.235°L / 50.3756; 2.235
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Pays de la Loire
Departamenti Vendée
Qarku Arrondissement Les Sables-d'Olonne
Kantoni Beauvoir-sur-Mer
Ndërbashkësia Marais breton Nord
Kryetari Christian Thibaud
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 35.19 km2
Popullsia 3714 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 85230
INSEE 85018


Beauvoir-sur-Mer është një komunëFrancë. Beauvoir-sur-Mer bën pjesë në departamentin Vendéerajonit Pays de la Loire. Komuna ka një popullsi prej 3714 banorë dhe sipërfaqe 35.19 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]