Becquigny, Somme

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Becquigny
Komunë
Vendndodhja
Becquigny is located in Franca
Becquigny
Becquigny
45°09′54″V 0°18′20″P / 45.165°V 0.3055°P / 45.165; -0.3055Koordinatat: 45°09′54″V 0°18′20″P / 45.165°V 0.3055°P / 45.165; -0.3055
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Picardie
Departamenti Somme
Qarku Arrondissement Montdidier
Kantoni Montdidier
Ndërbashkësia Communauté de communes du canton de Montdidier
Kryetari Denis Soufflet
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.04 km2
Lartësia 59 m (m.n.d.)
Popullsia 107 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 80500
INSEE 80074


Becquigny është një komunëFrancë. Becquigny bën pjesë në departamentin Sommerajonit Picardie. Komuna ka një popullsi prej 107 banorë dhe sipërfaqe 6.04 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]