Beddes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beddes
Komunë
noform
Pamje nga Beddes
Vendndodhja
Beddes is located in Franca
Beddes
Beddes
43°00′03″V 0°35′57″P / 43.0008°V 0.5992°P / 43.0008; -0.5992Koordinatat: 43°00′03″V 0°35′57″P / 43.0008°V 0.5992°P / 43.0008; -0.5992
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Centre
Departamenti Cher
Qarku Arrondissement Saint-Amand-Montrond
Kantoni Châteaumeillant
Kryetari Roland Errant
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.92 km2
Lartësia 230 m (m.n.d.)
Popullsia 96 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 18370
INSEE 18024


Beddes është një komunëFrancë. Beddes bën pjesë në departamentin Cherrajonit Centre. Komuna ka një popullsi prej 96 banorë dhe sipërfaqe 12.92 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Beddes – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale