Bedekovčina

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bedekovčina
—  Qytet  —
Bedekovčina is located in Kroacia
Bedekovčina
Bedekovčina
Administrimi
Shteti Kroacia Kroacia
Zhupania Krapina-Zagorje
Statistika dhe Territori
Koordinatat 46.04°0′0″V 16°0′0″L / 46.04000°V 16.00000°L / 46.04000; 16.00000 (Bedekovčina)Koordinatat: 46.04°0′0″V 16°0′0″L / 46.04000°V 16.00000°L / 46.04000; 16.00000 (Bedekovčina)
Popullsia 3.423 banorë [1]
Informacione të tjera
Zona Kohore ZKEQ UTC+1

Bedekovčina (në Kroatisht ) është një qytet në zhupaninë Krapina-ZagorjeKroaci.

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Popullsia e qytetit sipas përllogaritjeve të vitit 2012 ishte 3423 banorë. Sipas regjistrimit të vitit 2011 3431 banorë ndërsa sipas regjistrimit të vitit 2001 3486 banorë. Popullsia ka ndryshuar me -0.23%[2].

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Regjistrimi i popullsisë, familjeve dhe banesave 2011, Rezultatet e para sipas vendbanimeve" nga Byroja e statistikave të Kroacisë.
  2. ^ "Të dhëna nga www.world-gazetteer.com". Arkivuar nga origjinali origjinali më 5 dhjetor 2012. Marrë më 5 dhjetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)