Bedous

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bedous
Komunë
noform
Pamje nga Bedous
Vendndodhja
Bedous is located in Franca
Bedous
Bedous
46°31′36″V 5°32′54″L / 46.5267°V 5.5483°L / 46.5267; 5.5483Koordinatat: 46°31′36″V 5°32′54″L / 46.5267°V 5.5483°L / 46.5267; 5.5483
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Aquitaine
Departamenti Pyrénées-Atlantiques
Qarku Arrondissement Oloron-Sainte-Marie
Kantoni Accous
Ndërbashkësia Vallée d'Aspe
Kryetari Henri Bellegarde
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.64 km2
Popullsia 542 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 64490
INSEE 64104


Bedous është një komunëFrancë. Bedous bën pjesë në departamentin Pyrénées-Atlantiquesrajonit Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 542 banorë dhe sipërfaqe 11.64 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Bedous – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale