Beffes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beffes
Komunë
noform
Pamje nga Beffes
Vendndodhja
Beffes is located in Franca
Beffes
Beffes
49°22′11″V 4°54′01″L / 49.3697°V 4.9003°L / 49.3697; 4.9003Koordinatat: 49°22′11″V 4°54′01″L / 49.3697°V 4.9003°L / 49.3697; 4.9003
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Centre
Departamenti Cher
Qarku Arrondissement Bourges
Kantoni Sancergues
Kryetari Roger Naccache
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.83 km2
Lartësia 166 m (m.n.d.)
Popullsia 698 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 18320
INSEE 18025


Beffes është një komunëFrancë. Beffes bën pjesë në departamentin Cherrajonit Centre. Komuna ka një popullsi prej 698 banorë dhe sipërfaqe 11.83 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Beffes – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale