Behren-lès-Forbach

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Behren-lès-Forbach
Komunë
noform
Pamje nga Behren-lès-Forbach
Stema_figura
Vendndodhja
Behren-lès-Forbach is located in Franca
Behren-lès-Forbach
Behren-lès-Forbach
48°04′58″V 0°30′49″L / 48.0828°V 0.5136°L / 48.0828; 0.5136Koordinatat: 48°04′58″V 0°30′49″L / 48.0828°V 0.5136°L / 48.0828; 0.5136
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Moselle
Qarku Arrondissement Forbach
Kantoni Behren-lès-Forbach
Ndërbashkësia Forbach Porte de France
Kryetari Jérôme Dibo
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.54 km2
Popullsia 8535 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 57460
INSEE 57058


Behren-lès-Forbach është një komunëFrancë. Behren-lès-Forbach bën pjesë në departamentin Mosellerajonit Lorraine. Komuna ka një popullsi prej 8535 banorë dhe sipërfaqe 5.54 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]