Bela (film)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Bela është një komedi dramatike ku tregohet diferenca e brezave dhe konfiktet që hasin çdo ditë.

[1] [2]

Regjisori dhe ekipi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • Regjia: Lorina Beci
  • Aktorët: Mërkur Bozgo, Ermira Hysaj, Natasha Sela, Gent Hazizi
  • Producent: OnFilm Production & Digitalb (Al)
  • Financuar nga: Qendra Kombëtare e Kinematografisë/ANCC

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Katalog festivali i 13-të i Filmit Shqiptar (2012) nga Qendra Kombëtare e Filmit
  2. ^ https://issuu.com/nationalfilmcenter/docs/katalog-festivali-2012-ok