Belgeard

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Belgeard
Komunë
noform
Pamje nga Belgeard
Vendndodhja
Belgeard is located in Franca
Belgeard
Belgeard
44°29′54″V 0°47′20″P / 44.4983°V 0.7889°P / 44.4983; -0.7889Koordinatat: 44°29′54″V 0°47′20″P / 44.4983°V 0.7889°P / 44.4983; -0.7889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Pays de la Loire
Departamenti Mayenne
Qarku Arrondissement Mayenne
Kantoni Mayenne-Est
Kryetari Jean-Pierre Chouzy
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 13.01 km2
Lartësia 150 m (m.n.d.)
Popullsia 528 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 53028


Belgeard është një komunëFrancë. Belgeardbën pjesë në departamentin Mayennerajonit Pays de la Loire. Komuna ka një popullsi prej 528 banorë (regjistrimi 2009) dhe sipërfaqe 13.01 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]