Bellac

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Bellac
VendiFranca
RajoniNouvelle-Aquitaine
DepartamentiHaute-Vienne
Zona kohoreUTC+01:00 (CET)
 • Verës (DST)UTC+02:00 (CEST)
INSEE/Kodi postar

Bellac është një komunëFrancë. Bellacbën pjesë në departamentin Haute-Viennerajonit Limousin. Komuna ka një popullsi prej 4676 banorë dhe sipërfaqe 24.42 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Bellac – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale