Bellancourt

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bellancourt
Komunë
Vendndodhja
Bellancourt is located in Franca
Bellancourt
Bellancourt
49°11′35″V 2°13′11″L / 49.1931°V 2.2197°L / 49.1931; 2.2197Koordinatat: 49°11′35″V 2°13′11″L / 49.1931°V 2.2197°L / 49.1931; 2.2197
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Picardie
Departamenti Somme
Qarku Arrondissement Abbeville
Kantoni Abbeville-Nord
Ndërbashkësia [[L'Abbevillois]]
Kryetari Wilhem Demarcke
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.98 km2
Lartësia 80 m (m.n.d.)
Popullsia 480 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 80132
INSEE 80078


Bellancourt është një komunëFrancë. Bellancourtbën pjesë në departamentin Sommerajonit Picardie. Komuna ka një popullsi prej 480 banorë dhe sipërfaqe 5.98 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]