Bellcaire d'Empordà

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bellcaire d'Empordà
Komunë
Vendndodhja
Bellcaire d'Empordà is located in Spanjë
Bellcaire d'Empordà
Bellcaire d'Empordà

Koordinatat: 42°4′51″V 3°5′46″L / 42.08083°V 3.09611°L / 42.08083; 3.09611

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Girona
Qarku Baix Empordà
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.68 km2
Popullsia 664 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 42° 4′ 51″ Veri

3° 5′ 46″ Lindje


Bellcaire d'Empordà është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Baix Empordà, të provincës Girona, në Komunitetin Katalonia. Bellcaire d'Empordà ka 664 banorë (2011), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 12.68 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]