Bellefontaine, Val-d'Oise

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bellefontaine
Komunë
noform
Pamje nga Bellefontaine
Stema_figura
Vendndodhja
Bellefontaine is located in Franca
Bellefontaine
Bellefontaine
47°59′24″V 2°26′37″L / 47.99°V 2.4436°L / 47.99; 2.4436Koordinatat: 47°59′24″V 2°26′37″L / 47.99°V 2.4436°L / 47.99; 2.4436
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Val-d'Oise
Qarku Arrondissement Sarcelles
Kantoni Luzarches
Ndërbashkësia [[Pays de France]]
Kryetari Alain Rincheval
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.53 km2
Popullsia 471 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 95055


Bellefontaine është një komunëFrancë. Bellefontainebën pjesë në departamentin Val-d'Oiserajonit Île-de-France. Komuna ka një popullsi prej 471 banorë (regjistrimi 2006) dhe sipërfaqe 7.53 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]