Bellegarde, Loiret

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bellegarde
Komunë
noform
Pamje nga Bellegarde
Stema_figura
Vendndodhja
Bellegarde is located in Franca
Bellegarde
Bellegarde
44°32′21″V 5°25′42″L / 44.5392°V 5.4283°L / 44.5392; 5.4283Koordinatat: 44°32′21″V 5°25′42″L / 44.5392°V 5.4283°L / 44.5392; 5.4283
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Centre
Departamenti Loiret
Qarku Arrondissement Montargis
Kantoni Bellegarde
Ndërbashkësia Bellegardois
Kryetari Jean-Jacques Malet
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.93 km2
Popullsia 1721 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 45270
INSEE 45031


Bellegarde është një komunëFrancë. Bellegardebën pjesë në departamentin Loiretrajonit Centre. Komuna ka një popullsi prej 1721 banorë dhe sipërfaqe 4.93 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]