Belles-Forêts

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Belles-Forêts
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Belles-Forêts is located in Franca
Belles-Forêts
Belles-Forêts
46°15′27″V 6°31′55″L / 46.2575°V 6.5319°L / 46.2575; 6.5319Koordinatat: 46°15′27″V 6°31′55″L / 46.2575°V 6.5319°L / 46.2575; 6.5319
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Moselle
Qarku Arrondissement Sarrebourg
Kantoni Fénétrange
Ndërbashkësia Pays de Fénétrange
Kryetari Thierry Duval
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 26.57 km2
Lartësia 230 m (m.n.d.)
Popullsia 253 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 57930
INSEE 57086


Belles-Forêts është një komunëFrancë. Belles-Forêtsbën pjesë në departamentin Mosellerajonit Lorraine. Komuna ka një popullsi prej 253 banorë dhe sipërfaqe 26.57 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]