Belleuse

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Belleuse
Komunë
Vendndodhja
Belleuse is located in Franca
Belleuse
Belleuse
46°06′34″V 4°45′00″L / 46.1094°V 4.75°L / 46.1094; 4.75Koordinatat: 46°06′34″V 4°45′00″L / 46.1094°V 4.75°L / 46.1094; 4.75
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Picardie
Departamenti Somme
Qarku Arrondissement Amiens
Kantoni Conty
Ndërbashkësia [[Canton of Conty]]
Kryetari Joseph Bleyaert
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.8 km2
Lartësia 190 m (m.n.d.)
Popullsia 347 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 80160
INSEE 80079


Belleuse është një komunëFrancë. Belleusebën pjesë në departamentin Sommerajonit Picardie. Komuna ka një popullsi prej 347 banorë dhe sipërfaqe 7.8 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]