Belleville, Meurthe-et-Moselle

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Belleville
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Belleville is located in Franca
Belleville
Belleville
49°57′00″V 1°09′45″L / 49.95°V 1.1625°L / 49.95; 1.1625Koordinatat: 49°57′00″V 1°09′45″L / 49.95°V 1.1625°L / 49.95; 1.1625
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Meurthe-et-Moselle
Qarku Arrondissement Nancy
Kantoni Pont-à-Mousson
Ndërbashkësia Vals de Moselle et de l'Esch
Kryetari Serge Laurent
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.22 km2
Lartësia 190 m (m.n.d.)
Popullsia 1500 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 54940
INSEE 54060


Belleville është një komunëFrancë. Bellevillebën pjesë në departamentin Meurthe-et-Mosellerajonit Lorraine. Komuna ka një popullsi prej 1500 banorë dhe sipërfaqe 10.22 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]