Belleville-sur-Loire

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Belleville-sur-Loire
Komunë
noform
Pamje nga Belleville-sur-Loire
Stema_figura
Vendndodhja
Belleville-sur-Loire is located in Franca
Belleville-sur-Loire
Belleville-sur-Loire
45°46′00″V 5°41′00″L / 45.7667°V 5.6833°L / 45.7667; 5.6833Koordinatat: 45°46′00″V 5°41′00″L / 45.7667°V 5.6833°L / 45.7667; 5.6833
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Centre
Departamenti Cher
Qarku Arrondissement Bourges
Kantoni Léré
Kryetari Vincent Fregeai
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11 km2
Popullsia 1034 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 18240
INSEE 18026


Belleville-sur-Loire është një komunëFrancë. Belleville-sur-Loirebën pjesë në departamentin Cherrajonit Centre. Komuna ka një popullsi prej 1034 banorë dhe sipërfaqe 11 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]