Belleville-sur-Vie

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Belleville-sur-Vie
Komunë
noform
Pamje nga Belleville-sur-Vie
Stema_figura
Vendndodhja
Belleville-sur-Vie is located in Franca
Belleville-sur-Vie
Belleville-sur-Vie
46°14′41″V 5°37′58″L / 46.2447°V 5.6328°L / 46.2447; 5.6328Koordinatat: 46°14′41″V 5°37′58″L / 46.2447°V 5.6328°L / 46.2447; 5.6328
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Pays de la Loire
Departamenti Vendée
Qarku Arrondissement La Roche-sur-Yon
Kantoni Le Poiré-sur-Vie
Ndërbashkësia Vie et Boulogne
Kryetari Régis Plisson (PR)
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 15.16 km2
Popullsia 3595 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 85170
INSEE 85019


Belleville-sur-Vie është një komunëFrancë. Belleville-sur-Viebën pjesë në departamentin Vendéerajonit Pays de la Loire. Komuna ka një popullsi prej 3595 banorë dhe sipërfaqe 15.16 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]