Belligné

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Belligné
Komunë
noform
Pamje nga Belligné
Stema_figura
Vendndodhja
Belligné is located in Franca
Belligné
Belligné
50°18′11″V 3°02′38″L / 50.3031°V 3.0439°L / 50.3031; 3.0439Koordinatat: 50°18′11″V 3°02′38″L / 50.3031°V 3.0439°L / 50.3031; 3.0439
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Pays de la Loire
Departamenti Loire-Atlantique
Qarku Arrondissement Ancenis
Kantoni Varades
Ndërbashkësia Pays d'Ancenis
Kryetari Étienne Foucher
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 32.8 km2
Popullsia 1750 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 44370
INSEE 44011


Belligné është një komunëFrancë. Bellignébën pjesë në departamentin Loire-Atlantiquerajonit Pays de la Loire. Komuna ka një popullsi prej 1750 banorë dhe sipërfaqe 32.8 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]