Bellocq

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bellocq
Komunë
noform
Pamje nga Bellocq
Vendndodhja
Bellocq is located in Franca
Bellocq
Bellocq
48°41′29″V 0°26′32″P / 48.6914°V 0.4422°P / 48.6914; -0.4422Koordinatat: 48°41′29″V 0°26′32″P / 48.6914°V 0.4422°P / 48.6914; -0.4422
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Aquitaine
Departamenti Pyrénées-Atlantiques
Qarku Arrondissement Pau
Kantoni Salies-de-Béarn
Kryetari Georges Domercq
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.65 km2
Lartësia 41 m (m.n.d.)
Popullsia 875 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 64270
INSEE 64108


Bellocq është një komunëFrancë. Bellocqbën pjesë në departamentin Pyrénées-Atlantiquesrajonit Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 875 banorë dhe sipërfaqe 12.65 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Bellocq – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale