Belloy-Saint-Léonard

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Belloy-Saint-Léonard
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Belloy-Saint-Léonard is located in Franca
Belloy-Saint-Léonard
Belloy-Saint-Léonard
48°22′38″V 0°33′41″L / 48.3772°V 0.5614°L / 48.3772; 0.5614Koordinatat: 48°22′38″V 0°33′41″L / 48.3772°V 0.5614°L / 48.3772; 0.5614
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Picardie
Departamenti Somme
Qarku Arrondissement Amiens
Kantoni Hornoy-le-Bourg
Ndërbashkësia [[Sud-Ouest Amiénois]]
Kryetari Carlos Mouton
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.55 km2
Lartësia 123 m (m.n.d.)
Popullsia 88 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 80270
INSEE 80081


Belloy-Saint-Léonard është një komunëFrancë. Belloy-Saint-Léonardbën pjesë në departamentin Sommerajonit Picardie. Komuna ka një popullsi prej 88 banorë dhe sipërfaqe 6.55 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]