Belloy-en-France

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Belloy-en-France
Komunë
noform
Pamje nga Belloy-en-France
Stema_figura
Vendndodhja
Belloy-en-France is located in Franca
Belloy-en-France
Belloy-en-France
49°46′13″V 1°02′57″L / 49.7703°V 1.0492°L / 49.7703; 1.0492Koordinatat: 49°46′13″V 1°02′57″L / 49.7703°V 1.0492°L / 49.7703; 1.0492
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Val-d'Oise
Qarku Arrondissement Sarcelles
Kantoni Viarmes
Ndërbashkësia [[Carnelle Pays de France]]
Kryetari Raphaël Barbarossa
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.49 km2
Popullsia 1831 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 95056


Belloy-en-France është një komunëFrancë. Belloy-en-Francebën pjesë në departamentin Val-d'Oiserajonit Île-de-France. Komuna ka një popullsi prej 1831 banorë (regjistrimi 2006) dhe sipërfaqe 9.49 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]