Belloy-en-Santerre

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Belloy-en-Santerre
Komunë
Vendndodhja
Belloy-en-Santerre is located in Franca
Belloy-en-Santerre
Belloy-en-Santerre
48°24′38″V 7°14′07″L / 48.4106°V 7.2353°L / 48.4106; 7.2353Koordinatat: 48°24′38″V 7°14′07″L / 48.4106°V 7.2353°L / 48.4106; 7.2353
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Picardie
Departamenti Somme
Qarku Arrondissement Péronne
Kantoni Chaulnes
Ndërbashkësia [[Haute Picardie]]
Kryetari Bernard Lictevout
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.49 km2
Lartësia 76 m (m.n.d.)
Popullsia 166 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 80200
INSEE 80080


Belloy-en-Santerre është një komunëFrancë. Belloy-en-Santerrebën pjesë në departamentin Sommerajonit Picardie. Komuna ka një popullsi prej 166 banorë dhe sipërfaqe 5.49 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]