Belloy-sur-Somme

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Belloy-sur-Somme
Komunë
noform
Pamje nga Belloy-sur-Somme
Vendndodhja
Belloy-sur-Somme is located in Franca
Belloy-sur-Somme
Belloy-sur-Somme
47°13′18″V 6°22′02″L / 47.2217°V 6.3672°L / 47.2217; 6.3672Koordinatat: 47°13′18″V 6°22′02″L / 47.2217°V 6.3672°L / 47.2217; 6.3672
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Picardie
Departamenti Somme
Qarku Arrondissement Amiens
Kantoni Picquigny
Ndërbashkësia [[L'Ouest d'Amiens]]
Kryetari Michel Regnier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 13.24 km2
Lartësia 30 m (m.n.d.)
Popullsia 752 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 80310
INSEE 80082


Belloy-sur-Somme është një komunëFrancë. Belloy-sur-Sommebën pjesë në departamentin Sommerajonit Picardie. Komuna ka një popullsi prej 752 banorë dhe sipërfaqe 13.24 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]