Belvédère-Campomoro

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Belvédère-Campomoro
Komunë
noform
Pamje nga Belvédère-Campomoro
Vendndodhja
Belvédère-Campomoro is located in Franca
Belvédère-Campomoro
Belvédère-Campomoro
46°33′35″V 0°02′51″L / 46.5597°V 0.0475°L / 46.5597; 0.0475Koordinatat: 46°33′35″V 0°02′51″L / 46.5597°V 0.0475°L / 46.5597; 0.0475
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Corsica
Departamenti Corse-du-Sud
Qarku Arrondissement Sartène
Kantoni Sartène
Ndërbashkësia Sartenais - Valinco
Kryetari Antoine Secondi
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 26.37 km2
Popullsia 165 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 20110
INSEE 2A035


Belvédère-Campomoro është një komunëFrancë. Belvédère-Campomorobën pjesë në departamentin Corse-du-Sudrajonit Corsica. Komuna ka një popullsi prej 165 banorë dhe sipërfaqe 26.37 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]