Bemmel

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Bemmel (kthjellim).


Bemmel
—  woonplaats  —
stema_figura
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Gelderland – stema Gelderland
Komuna Lingewaard
Koordinatat 51°53′30″V 5°53′45″L / 51.89166°V 5.895833°L / 51.89166; 5.895833 (Bemmel)Koordinatat: 51°53′30″V 5°53′45″L / 51.89166°V 5.895833°L / 51.89166; 5.895833 (Bemmel)
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postar 6681
Bemmel is located in Hollandë
Bemmel
Bemmel

Bemmel është një qytezë në Lingewaard, provinca GelderlandHolandë me sipërfaqe km² dhe popullsi banorë[1].

Referime[redakto | përpunoni burim]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]

  •  Commons: Bemmel – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale
  • Faqja zyrtare

Stampa:Provinca Gelderland