Lingewaard

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Lingewaard (kthjellim).


Lingewaard
—  komuna  —
stema_figuraFlag of Lingewaard.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Gelderland – stema Gelderland
Kryeqëndra Bemmel, Huissen
Statistika dhe Territori
Koordinatat 51°54′V 5°54′L / 51.9°V 5.9°L / 51.9; 5.9 (Lingewaard)Koordinatat: 51°54′V 5°54′L / 51.9°V 5.9°L / 51.9; 5.9 (Lingewaard)
Sipërfaqja 69,18 km2
Popullsia 45.453 banorë 2010
Dendësia 657,03 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 026, 0481
Kodi Postar 6680-6681, 6684-6687, 6690-6691, 6850-6852
Kodi statistikor 1705
Bemmel, Huissen is located in Hollandë
Bemmel, Huissen
Bemmel, Huissen
Lingewaard – harta_foto
www.lingewaard.nl

Lingewaard është një qytet dhe komunë në provincën GelderlandHolandë me sipërfaqe 69.18 km² dhe popullsi 45453 banorë[1]. Bemmel, Huissen është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Provinca Gelderland