Benet, Vendée

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Benet
Komunë
noform
Pamje nga Benet
Vendndodhja
Benet is located in Franca
Benet
Benet
49°02′24″V 1°33′47″L / 49.04°V 1.563°L / 49.04; 1.563Koordinatat: 49°02′24″V 1°33′47″L / 49.04°V 1.563°L / 49.04; 1.563
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Pays de la Loire
Departamenti Vendée
Qarku Arrondissement Fontenay-le-Comte
Kantoni Maillezais
Kryetari Daniel David
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 50.01 km2
Lartësia 44 m (m.n.d.)
Popullsia 3617 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 85490
INSEE 85020


Benet është një komunëFrancë. Benetbën pjesë në departamentin Vendéerajonit Pays de la Loire. Komuna ka një popullsi prej 3617 banorë dhe sipërfaqe 50.01 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]