Bengy-sur-Craon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bengy-sur-Craon
Komunë
noform
Pamje nga Bengy-sur-Craon
Vendndodhja
Bengy-sur-Craon is located in Franca
Bengy-sur-Craon
Bengy-sur-Craon
47°34′38″V 4°23′56″L / 47.5772°V 4.3989°L / 47.5772; 4.3989Koordinatat: 47°34′38″V 4°23′56″L / 47.5772°V 4.3989°L / 47.5772; 4.3989
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Centre
Departamenti Cher
Qarku Arrondissement Bourges
Kantoni Baugy
Ndërbashkësia Pays de Nérondes
Kryetari Denis Durand
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 35.24 km2
Lartësia 186 m (m.n.d.)
Popullsia 668 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 18520
INSEE 18027


Bengy-sur-Craon është një komunëFrancë. Bengy-sur-Craonbën pjesë në departamentin Cherrajonit Centre. Komuna ka një popullsi prej 668 banorë dhe sipërfaqe 35.24 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]