Beniamino Abate

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beniamino Abate
Të dhënat personale
Emri i plotëBeniamino Abate
Data e lindjes (1962-04-10) 10 Prill 1962 (59 vjeç)
Vendi i lindjesSan Martino Valle Caudina, Italia
Gjatësia1,84 m (6 ft +12 in)
PozicioniPortier
Karriera në rini
1978–1982Benevento
1982–1983Napoli
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1983–1985Benevento59(0)
1985–1990Udinese73(0)
1990–1991Messina37(0)
1991–1994Internazionale12(0)
1994–1995Fidelis Andria28(0)
1995–1997Cagliari18(0)
1997–2000Reggiana39(0)
2000–2001Prato0(0)
Gjithsej266(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).