Bennecourt

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bennecourt
Komunë
noform
Pamje nga Bennecourt
Stema_figura
Vendndodhja
Bennecourt is located in Franca
Bennecourt
Bennecourt
46°12′20″V 0°48′51″P / 46.2056°V 0.8142°P / 46.2056; -0.8142Koordinatat: 46°12′20″V 0°48′51″P / 46.2056°V 0.8142°P / 46.2056; -0.8142
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni [[Île-de-France]]
Departamenti [[Yvelines]]
Qarku Arrondissement Mantes-la-Jolie
Kantoni Bonnières-sur-Seine
Ndërbashkësia Portes de l'Île-de-France
Kryetari Didier Dumont
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.95 km2
Lartësia 19 m (m.n.d.)
Popullsia 1796 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 78270
INSEE 78057


Bennecourt është një komunëFrancë. Bennecourtbën pjesë në departamentin [[Yvelines]] të rajonit [[Île-de-France]]. Komuna ka një popullsi prej 1796 banorë dhe sipërfaqe 6.95 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]