Benney

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Benney
Komunë
Vendndodhja
Benney is located in Franca
Benney
Benney
43°15′41″V 0°55′14″L / 43.2614°V 0.9206°L / 43.2614; 0.9206Koordinatat: 43°15′41″V 0°55′14″L / 43.2614°V 0.9206°L / 43.2614; 0.9206
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Meurthe-et-Moselle
Qarku Arrondissement Nancy
Kantoni Haroué
Ndërbashkësia Saintois
Kryetari Luc Martin
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 18.48 km2
Lartësia 320 m (m.n.d.)
Popullsia 607 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 54740
INSEE 54062


Benney është një komunëFrancë. Benneybën pjesë në departamentin Meurthe-et-Mosellerajonit Lorraine. Komuna ka një popullsi prej 607 banorë dhe sipërfaqe 18.48 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Benney – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale