Bentayou-Sérée

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bentayou-Sérée
Komunë
noform
Pamje nga Bentayou-Sérée
Vendndodhja
Bentayou-Sérée is located in Franca
Bentayou-Sérée
Bentayou-Sérée
48°20′38″V 3°35′44″L / 48.3439°V 3.5956°L / 48.3439; 3.5956Koordinatat: 48°20′38″V 3°35′44″L / 48.3439°V 3.5956°L / 48.3439; 3.5956
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Aquitaine
Departamenti Pyrénées-Atlantiques
Qarku Arrondissement Pau
Kantoni Montaner
Ndërbashkësia Vic-Montaner
Kryetari Michel Pastouret
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.26 km2
Lartësia 280 m (m.n.d.)
Popullsia 112 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 64460
INSEE 64111


Bentayou-Sérée është një komunëFrancë. Bentayou-Séréebën pjesë në departamentin Pyrénées-Atlantiquesrajonit Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 112 banorë dhe sipërfaqe 8.26 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]