Berg-sur-Moselle

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Berg-sur-Moselle
Komunë
noform
Pamje nga Berg-sur-Moselle
Stema_figura
Vendndodhja
Berg-sur-Moselle is located in Franca
Berg-sur-Moselle
Berg-sur-Moselle
48°12′21″V 7°21′45″L / 48.2058°V 7.3625°L / 48.2058; 7.3625Koordinatat: 48°12′21″V 7°21′45″L / 48.2058°V 7.3625°L / 48.2058; 7.3625
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Moselle
Qarku Arrondissement Thionville-Est
Kantoni Cattenom
Ndërbashkësia Cattenom et environs
Kryetari Katia Genet-Maincion
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 2.91 km2
Lartësia 185 m (m.n.d.)
Popullsia 424 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 57570
INSEE 57062


Berg-sur-Moselle është një komunëFrancë. Berg-sur-Mosellebën pjesë në departamentin Mosellerajonit Lorraine. Komuna ka një popullsi prej 424 banorë dhe sipërfaqe 2.91 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]