Bergen (Limburg)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Bergen (kthjellim).


Bergen
—  komuna  —
stema_figuraBergen limburg flag.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Limburgu – stema Limburgu
Kryeqëndra Bergen
Statistika dhe Territori
Koordinatat 51°35′57″V 6°02′01″L / 51.5991667°V 6.033611°L / 51.5991667; 6.033611 (Bergen)Koordinatat: 51°35′57″V 6°02′01″L / 51.5991667°V 6.033611°L / 51.5991667; 6.033611 (Bergen)
Sipërfaqja 109,42 km2
Popullsia 13.351 banorë 2011
Dendësia 122,02 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0893
Kodi Postar 0485, 0478
Kodi statistikor 0893
Bergen is located in Hollandë
Bergen
Bergen
Bergen – harta_foto
www.bergen.nl

Bergen është një qytet dhe komunë në provincën LimburguHolandë me sipërfaqe 109.42 km² dhe popullsi 13351 banorë[1]. Bergen është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Provinca Limburgu