Bergh

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Bergh (kthjellim).


Bergh
—  woonplaats  —
stema_figuraCoat of arms of s-Heerenberg.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Gelderland – stema Gelderland
Komuna Montferland
Koordinatat 51°53′00″V 6°15′00″L / 51.883333°V 6.25°L / 51.883333; 6.25 (Bergh)Koordinatat: 51°53′00″V 6°15′00″L / 51.883333°V 6.25°L / 51.883333; 6.25 (Bergh)
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Bergh is located in Hollandë
Bergh
Bergh

Bergh është një qytezë në Montferland, provinca GelderlandHolandë me sipërfaqe km² dhe popullsi banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Bergh – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale