Bergouey-Viellenave

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bergouey-Viellenave
Komunë
Vendndodhja
Bergouey-Viellenave is located in Franca
Bergouey-Viellenave
Bergouey-Viellenave
48°52′49″V 4°00′16″L / 48.8803°V 4.0044°L / 48.8803; 4.0044Koordinatat: 48°52′49″V 4°00′16″L / 48.8803°V 4.0044°L / 48.8803; 4.0044
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Aquitaine
Departamenti Pyrénées-Atlantiques
Qarku Arrondissement Bayonne
Kantoni Bidache
Ndërbashkësia Pays de Bidache
Kryetari Jean-Pascal Larrodé
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.37 km2
Lartësia 73 m (m.n.d.)
Popullsia 122 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 64270
INSEE 64113


Bergouey-Viellenave është një komunëFrancë. Bergouey-Viellenavebën pjesë në departamentin Pyrénées-Atlantiquesrajonit Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 122 banorë dhe sipërfaqe 11.37 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]