Berk Atan

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Berk Atan
Berk Atan.jpg
Lindi më (1991-09-26) 26 Shtator 1991 (29 vjeç)
Vendlindja Izmir, Turqi
Kombësia Turk
Profesioni Aktor, model
Vitet aktiv 2013–prezent
Bashkëshortja Maab Hamid (2015-Prezent)
Website
berkatan.com.tr

Berk Atan (lindur më 26 shtator 1991) është një aktor dhe model turk.

Jeta dhe karriera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Atan është fituesi i Modelit më të Mirë të Turqisë për vitin 2012. Ai është student në Universitetin Beykent, Fakulteti i Arteve të Bukura, [1] Departamenti i Aktrimit. [2]

Atan u zgjodh si një nga "Premtimet më të mira" në Modelin më të mirë të Turqisë 2011 dhe fitoi konkursin në 2012. Ai bëri debutimin e tij të aktrimit me serialin Her Şey Yolunda dhe portretizoi personazhin e Selçuk Demircioğlu. [3] Ai është i njohur edhe për rolin e tij si Savaş në Güneşin Kızları dhe si Selim në Cennet'in Gözyaşları .

Filmografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Television
Year Title Role Notes
2013 Altındağlı Pamir Roli kryesor
2013 Her Şey Yolunda Selçuk Roli kryesor
2015 Güneşin Kızları Savaş Mertoğlu Roli kryesor
2017 Dayan Yüreğim Atıf Sinan Şanal Roli kryesor
2017–2018 Cennet'in Gözyaşları Selim Arisoy / Ali Demir Roli kryesor

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Güzel Sanatlar Fakültesi" (në turqisht). beykent.edu.tr. Arkivuar nga origjinali origjinali më 2015-10-28. Marrë më 13 shtator 2015.
  2. ^ "Bu yakışıklıya dikkat! – Kanal D" (në turqisht). kanald.com.tr. Arkivuar nga origjinali origjinali më 2015-09-27. Marrë më 13 shtator 2015.
  3. ^ "Herşey Yolunda Merkez Dizisi – Show Tv" (në turqisht). TelevizyonDizisi.com. Arkivuar nga origjinali origjinali më 2014-09-14. Marrë më 10 prill 2013.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Commons-logo.svg
Një kategori në Wikimedia Commons përmban dokumente multimediale për Berk Atan.