Berkelland

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Berkelland (kthjellim).


Berkelland
—  komuna  —
stema_figuraFlag of Berkelland.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Gelderland – stema Gelderland
Kryeqëndra Borculo
Statistika dhe Territori
Koordinatat 52°07′00″V 6°31′00″L / 52.1166°V 6.5166°L / 52.1166; 6.5166 (Berkelland)Koordinatat: 52°07′00″V 6°31′00″L / 52.1166°V 6.5166°L / 52.1166; 6.5166 (Berkelland)
Sipërfaqja 260,43 km2
Popullsia 44.941 banorë 2011
Dendësia 172,56 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0544, 0545, 0573
Kodi Postar 7150-7152, 7156-7157, 7160-7161, 7165, 7260-7261, 7270-7271, 7273-7275
Kodi statistikor 1859
Borculo is located in Hollandë
Borculo
Borculo
Berkelland – harta_foto
www.gemeenteberkelland.nl

Berkelland është një komunë në provincën GelderlandHolandë me sipërfaqe 260.43 km² dhe popullsi 44941 banorë[1]. Borculo është kryeqendra e bashkisë.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Provinca Gelderland