Jump to content

Berta Ambrož

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Berta Ambrož
U lind në29 October 1944
Vdiq1 korrik 2003(2003-07-01) (58 vjeç)
ProfesioniKëngëtare
Vite aktiviteti1966-1966

Berta Ambrož (29 tetor 1944 – 1 korrik 2003) ishte një këngëtare sllovene dhe ish-jugosllave. [1] Ajo njihet më së shumti për përfaqësimin e Jugosllavisë në Festivalin Evropian të Këngës 1966 me këngën " Brez besed " (Pa fjalë).

  1. ^ "Ambrož, Berta". Novi Slovenski biografski leksikon. Marrë më 2017-11-21. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)