Bertoncourt

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bertoncourt
Komunë
noform
Pamje nga Bertoncourt
Stema_figura
Vendndodhja
Bertoncourt is located in Franca
Bertoncourt
Bertoncourt
49°32′10″V 4°24′03″L / 49.536111111111°V 4.4008333333333°L / 49.536111111111; 4.4008333333333Koordinatat: 49°32′10″V 4°24′03″L / 49.536111111111°V 4.4008333333333°L / 49.536111111111; 4.4008333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.83 km2
Popullsia 131 banorë
Dendësia 19 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08300
INSEE 08062


Bertoncourt është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Bertoncourt ka një popullsi prej 131 banorë dhe sipërfaqe 6.83 km², me një dendësi prej 19 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Bertoncourt – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale