Besalú

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Besalú
Flamuri i Besalú
Stema zyrtare e Besalú
Popullsia
 • Gjithsej2.361
Emri i banorëveBesaluenc
Faqja zyrtarewww.besalu.cat

Besalú është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Garrotxa, të provincës Girona, në Komunitetin Katalonia. Besalú ka 2361 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 4.92 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]