Besart Veseli

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Besart Veseli
Të dhënat personale
Emri i plotëBesart Veseli
Data e lindjes24 shtator 1992 (24 vjeçar)
Vendi i lindjesMitrovicë, Kosovë
PozicioniSulmues
Informacionet për klubin
Klubi aktualKF Llamkos Kosova
Numri11
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2012–2013KF Ulpiana
2013–2014KF Elbasani
2014–KF Llamkos Kosova12(1)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Besart Veseli (lindi më 24 shtator 1992) është futbollistë kosovarë i cili luan për skuadrën KF Llamkos Kosova.